دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


,ورودآلودگی به گوش منجر به عفونت قارچی می شود

ورود آلودگی های مختلف به درون گوش میانی منجر به بروز عفونت های قارچی در افراد می شود. ورود آلودگی های مختلف به درون گوش میانی منجر به عفونت های قارچی شده و همین امر باعث بروز عارضه گوش درد در لاله گوش می شود.
در اثر شناکردن در آب های آلوده گوش خارجی عفونت کرده و لایه این عضو دچار درد شدید، التهاب و کم شنوایی می شود، در صورت درمان نکردن به موقع آن در دراز مدت سرگیجه نیز به عوامل فوق اضافه می شود.
شنا کردن در آب های آلوده باعث بروز جرم در گوش میانی میشود و این عضو برای مقابله با این عفونت چربی به نام "سرامن" (جرم گوش) تولید میکند و با این کار سبب کاهش PH محیط گوش می شود.
با کاهش PH سطح گوش میانی محیط اطراف این عضو اسیدی شده و این مسئله سبب از بین رفتن میکروبهای قسمت میانی گوش میشود، ولی این کار متاسفانه سبب رشد قارچهای مختلفی می شود.
علت بروز سرگیجه به عوامل مختلفی ارتباط دارد که یکی از موارد اصلی مربوط به گوش، برهم خوردن سیستم تعادل (دهلیزی) گوش داخلی به طور نامحسوس است و این مسئله باعث ایجاد بیتعادلی در هنگام راهرفتن می شود.
در اثر بروز عفونت در گوش، پرده و یا استخوان های گوش دچار آسیب شده که در صورت عدم مراجعه به موقع به پزشک متخصص ممکن است صدمات جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشابیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرمصاحبه هاصفحه اصلیسخن هفته